Poradnik

Czy system centralnego odkurzania, który oferujemy jest bardzo głośny?

 

Jednostka centralna odkurzania jest umieszczona w ustronnym miejscu takim, jak, np.: piwnica, garaż i dzięki temu jest w ogóle nie słyszalna.

Jest to bardzo komfortowy system, ponieważ umożliwia to odkurzanie nawet nocą, kiedy wszyscy śpią.

 

 

Jak często trzeba opróżniać pojemnik z zanieczyszczeniami?


Przy 17-30 litrów pojemności zbiornika, czynności związane z opróżnianiem odkurzacza z kurzu i śmieci wykonujemy dwa lub trzy razy w roku.

Zbiornik na kurz z regóły jest półprzeźroczysty, pozwala to, na sprawdzenie stopnia jego zapełnienia, bez konieczności zdejmowania go z obudowy.

 

 

Czy system centralnego odkurzania jest nieszkodliwy dla zdrowia?


Powietrze płynące z odkurzacza przechodzi przez filtr a następnie wydalane jest na zewnątrz budynku, co zabezpiecza użytkownika odkurzacza i jego mieszkanie przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami.

Takiego komfortu nie zapewniają odkurzacze tradycyjne, nawet te z filtrami wodnymi. Ponadto, odkurzacz centralny oczyszcza w czasie pracy powietrze w pomieszczeniu, zmniejsza także zawartość w nim alergenów.

 

Jakie są systemy węża chowanego w ścianę.

 

Rozróżniamy dwa podstawowe systemy.

Retraflex i starszy Hide-A-Hose  oraz Hose-In. Różnią się tym, że w dwóch pierwszych wąż przechowywany jest w nitce instalacji, którą to transportowane są zasysane śmieci. W systemie Hose-In wykonuje się dodatkową nitkę instalacji (odnogę) przez którą smieci nie przelatują. Jest to bardzo wygodne przy stosowaniu odkurzaczy którymi możemy zbierać wodę i inne płyny - Automatik i Cyclonik.

Uwaga. W tych systemach trzeba zachować kilka specjalnych wymagań (bez żadnych odstępstw).

 

W przypadku dodatkowych zapytań, proszę o przesłanie treści na e-maila: info@odkurzacz.net.pl

W3C Validator©Prawa autorskie 2024. Hosting, Realizacja i Pozycjonowanie NEW MILLENNIUM Sp. z o.o. - nm24.pl